Döviz Kurları
USD -
EUR -
GBP -

70’lerden 90’lara en çok dinlenen albüm oldu

Okunma: 2

İngiltere'nin efsanevi rock grubu Queen'in piyasaya sürdüğü Greatest Hits isimli albümü müzik dinleme platformlarında rekor kırdı.

Dünyanın en ikonik rock gruplarından olan Queen’in 1981’de piyasaya sürdüğü Greatest Hits isimli albümü ile ilgili yeni bir veri yayınlandı.

Spotify ve Apple Music gibi müzik dinleme platformlarının verilerini paylaşan İngiliz Daily Mail gazetesi, Queen’in albümünün Birleşik Krallık’ta 1970’ler, 1980’ler ve 1990’larda yapılmış albümler arasında en çok dinlenen albüm olduğunu duyurdu.

Ünlü rock grubu Greatest Hits isimli albümüyle etkisini hissettirmeye devam ediyor.

Bohemian Rhapsody, Another One Bites The Dust ve We Will Rock You gibi şarkıların olduğu albüm piyasaya çıktığı dönemde de İngiltere’nin en uzun süre en çok satan albümü olmuştu. Aynı listede Fleetwood Mac’in 1977’de piyasaya çıkan Rumours albümü ikinci, Oasis’in 1995’te yayınladığı ve Wonderwall ve Don’t Look Back In Anger isimli şarkıların olduğu (What’s The Story) Morning Glory? ise üçüncü oldu.

Öte yandan en çok dinlenen albümler arasında Beatles, Michael Jackson ve Nirvana ile birlikte Bob Marley gibi isimlerin de şarkıları yer aldı.

Sözcü

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. (*) ile işaretlenmiş tüm alanlar zorunludur.

captcha Yenile