Döviz Kurları
USD -
EUR -
GBP -

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur: "Bir an önce erken seçim yapılmalı"

Okunma: 10

Ege’nin Sesi- Ege’nin Sesi TV’de yayınlanan Siyaset Gündemi Programının konuğu CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur oldu. CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, ilçeye atanan kayyum için "Hükümetimizin izlediği politikaların en acı sonuçlarından biri maalesef ki kayyum" dedi.

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur son dönemde yaşanan ekonomik kriz hakkında şu ifadeleri değerlendirdi:

İKTİDARIN BİR AN ÖNCE DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Son üç aydır yaşadığımız ekonomik kriz başta ortak ölçekli esnaf grubumuza hayli üzmüş durumda, alım gücünü fazlasıyla düşürmüş durumda. Kendimde gıda işiyle uğraştığım için esnaf ile iç içeyiz. Pandeminin ardından gelen bu süreç vatandaşların bir anda fakirleşmesine sebep oldu ve hala daha yapılan zamlara rağmen hiçbir gerçeği yansıtmayan bir enflasyon oranı açıklandı. Gerçek hayata baktığımızda un fiyatı şekerin fiyatını geçmiş durumda. İnsanlar ekmek yapamayacak duruma geldi. Ondan dolayı artık bu şartların bu iktidarın değişmesi gerekiyor. İktidar değişirken de gerçek anlamda verdiği zararları kapatacak bir hükümetin oluşması gerekiyor, bizde bunun için elimizden gelen mücadeleyi sahada gösteriyoruz.

Vatandaşın yaşadığı sıkıntılardan bahseden Özbadur, “İnsanlar canıyla cebelleşiyor desem yeridir. Çocuğunu okula nasıl göndereceğinden, eve alacağa bir ekmeğe kadar düşünüyor. İşsizlik, ve bu işsizlik yarın daha da artacak çünkü gelir gideri karşılayamaz duruma geldi. Yapılan zamları sonrası insanlar evde ısıtıcılarını çalıştıramaz hale geldi. Bu artık bu iktidarın çözebileceği bir konu değil. Bir an önce erken seçim yapılmalı.

Gıda sektörünün mecburen stokçuluk yaptığını belirten Özbadur, "Esnafında işi zor her hafta maliyeti değişiyor, vatandaşın da işi zor, EYT’lilerin durumu ortada, emekliye yapılan zam oranı ortada, hükümetin acilen bir erken seçime gidip vatandaşın önünü açması gerekiyor.

Urla’da yaşanan genel sorunlarını anlatan Özbadur, Geçtiğimiz süreçlerde talihsiz bir olay yaşadık. Örgütümüzle beraber sahada verdiğimiz mücadele vermeye çalışıyoruz. Bir toparlama sürecindeyiz dedi. Urla’da geçirdiği süreci anlatan Özbadur, odaklandığımız tek nokta genel seçim bu mücadeleyi çocuklarımız için veriyoruz. Herkes elini taşın altına koymaya çalışıyor.

"BU HATADAN BİR AN EVVEL DÖNÜLMELİ"

Kayyum atanması hakkında konuşan Özbadur, “Bunu konuşmamız bile çok ayıp” diyen Özbadur, şu ifadeleri kullandı: Tertemiz bir meclis yapımız var. Normal bir seçim yapılmalıydı. Hükümetimizin izlediği politikaların en acı sonuçlarından biri maalesef ki kayyum, şu an 3 kişiyle yönetilen bir meclis var, yeri geliyor meclisten bilgi bile alamıyorsunuz. Yüzde 70 oy aldığınız bir ilçede bugün kayyumun yapacaklarını bekliyorsunuz. Son dönemlerde ciddi sıkıntıları görüyoruz. Bu hatadan bir an evvel dönülmeli.

"TUNÇ SOYER VE DENİZ YÜCEL DESTEKLERİNİ EKSİK ETMİYOR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinden bahsetti. “Urla’da altyapı sorunlarını çözmeye çalışıyor, Büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer ve İl başkanımız Deniz Yücel ilçemize ziyaretlerde bulunup desteklerini eksik etmiyorlar.

"KAYYUM OLAYINI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Urla’da yerel yönetimi değerlendiren Özbadur, Sonuçta herkes bir mücadele veiyor, kayyum olayını kabul etmemiz mümkün değil. Kaymakam bey ile görüşmelerimi yapıyorum. Bölgeyi bilen, bölgenin kültürünü, vatandaşın sıkıntılarını bilen bir belediye başkanının vereceği hizmeti bir kayyum veremez. Bu sıkıntıları aşıp tekrardan Urla’da Cumhuriyet Halk Partisini göreve taşımak istiyoruz.

"CHP'Lİ BELEDİYELER ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR"

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin durmunu değerlendiren Özbadur, “ Tam içinde biri olarak söylüyorum Cumhuriyet Halk Partili belediyeler çok iyi çalışıyor. Özellikle pandemi sürecinde sosyal yardımlaşma konusunda, belediyecilik konusunda ellerinden geleni yaptıklarını söyleyebilirim. Kimse maske dezenfaktan bulamazken İzmir’de sorun yaşanmadı. Başkanlarımız ile bir araya geliyoruz, inanılmaz şeyler yapmaya çalışıyorlar.

"AİLE SİGORTASI ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ"

Aile Sigortası çalışması çok güzel bir çalışma, İl başkanlığımız kitapçık dışında broşür de yaptırdı. Genel Başkanımız halkın bu konuda bilgilendirilmesini çok istiyor. Bizde broşürleri dağıtıyoruz. Çalışmanın içerisinde, çocuklu olan aileye, durumu olmayan, evi kira olan, çalışan engelliye, ayağı yere basan yapılabilecek onlara bu güvenceği vereceğimiz şeyler anlatılıyor. Urla’da 37 mahallede 10 maddede topladığımız bu projeyi tek tek anlatıyoruz.

Sandıklarımızın güvenliğini aldık, örgüt olarak erken seçime hazırız diye Özbadur, "Ama erken ama zamanında yapılacak seçim için çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz, her vatandaşa dokunmaya, dertlerini dinlemeye devam edeceğiz." dedi.

"URLA'YI DAHA DA İYİ BİR NOKTAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Urla halkına mesajlarını ileten Özbadur, “Urla yarımadanın kalbi, herkesin gözünün olduğu yaşamak istediği bir çekim merkezi. Bu çekim merkezini daha da iyi bir noktaya getirmeye çalışıyoruz ve çalışacağız. Genciz mücadele edebilecek durumdayız, bu mücadelede katkı sunan bütün arkadaşlarıma bütün vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim. Desteklerini bekliyoruz, bize olan inançlarını hiçbir zaman bırakmamalarını istiyoruz. Bu yolda da onlarla birlikte mücadele etmek istiyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. (*) ile işaretlenmiş tüm alanlar zorunludur.

captcha Yenile