Döviz Kurları
USD -
EUR -
GBP -

Menderes'te Renkli 19 Mayıs Etkinliği

Okunma: 2

Menderes Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda araçlarla kortej etkinliği ve konser düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılı nedeniyle Menderes Belediyesi tarafından tüm ilçe genelinde belediye araçlarıyla tur yapıldı, bayrama özel olarak hazırlanan araç üzerinden konser düzenlendi.

İki ayrı konser
Etkinlik kapsamında 1900 Bandosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Ardından Nefes Müzik Grubu’nun şarkıları etkinliğe renk kattı. Saatler 19.19’u gösterdiğinde ise coşku doruğa çıktı. Tüm ülkede olduğu gibi Menderes’te de hep bir ağızdan İstiklal Marşı tüm Menderesliler tarafından okundu. Etkinlik havai fişek gösterileriyle son buldu.

101 yıldır aynı inanç
101 yıl önce bugün zafere giden yolculuğun ilk adımının atıldığını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, " Milli mücadelenin kurtuluşla son bulmasını sağlayan, ebediyen bu toprakları bize vatan kılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğruna şehit düşen, gazi olan kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. 101 yıldır olduğu gibi bu yılda aynı inançla cumhuriyet ve bağımsızlık coşkumuzu yaşıyoruz. Bu coşkumuzu farklı bir etkinlikle kutlamak istedik ve belediye araçlarımızı süsleyerek ilçe genelimizde kortejimizi gerçekleştirdik. Özel olarak hazırladığımız araçla verdiğimiz konserle de 19 Mayıs’ı kutlamalarımızı taçlandırdık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun ” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. (*) ile işaretlenmiş tüm alanlar zorunludur.

captcha Yenile